Biografie

 1997 - Divavadelní kroužky, herecké akivity v Domě dětí a mládeže v Ostravě-Mariánských horách na Koruní ulici v divadelním klubu.

1998 - Režírování a obsazení v pohádce Mrazík 

1999 -  Amatérské vystupování na školních besídkách i pro okolní školy, první velké vystoupení před větším publikem jako zpěvák.

2000 - Zakládání orchestru Honzy Benka, společně s otcem, kytaristou Jaroslavem Benkem. Účast na dětské Portě v Orlové, vítězství v kategorii zpěvák roku. Vítězství na kytarovém Meetingu v Ostravě na DDM Ostrčilova v kategorii zpěvák. Jaroslav Benko byl rovněž oceněn jako nejlepší kytarista roku.

2001 - Vítězství v televizní soutěži DO-RE-MI na TV NOVA

2002 - Vystupování pro místní ostravské rádio. Natáčení písní Aleše Cholevy.

2003 - Veřejné produkce Karaoke, manažer "Jarek" si bere Honzu Benka pod svá křídla.

2004 - Profesní dráha zpěváka, svatby, hotelové akce, koncerty, hudební festivaly. Spolupráce s producentem Jiřím Bastou. 

2005-2006 - Hudební a umělecké aktivity, Vánoční koncert v SRN v ULMU. Dramaturgické působení na Stodolní ulici v Sydney clubu. Nadále Honza Benko dochází do divadla Antonína Dvořáka ke světově uznávanému ruskému opernímu pěvci Alexandru Podolchovi a věnuje se opeře.

2007-2008 - Bartovická pouť, úzká spolupráce s agenturou bavtesesnami. Účast v soutěži X-FACTOR. Koncert Ivety Bartošové společně s Jiřím Pomejem a Markem Vašutem. Natáčení reklamy s dramaturgem Tomášem Timim Báčou.  Produkce karaoke, diskotéky, svatby a pod. Silvestr 2009 na zámku Zlatý Orel na Ostravici. Vystoupení na pouti rádia Čas.

2009 - Produkční práce pro agenturu Artfor production. Moderování předvolebního meetingu ČSSD k Eurovolbám 2009 na Černé louce v Ostravě. Honza Benko opouští svého manažera "Jarka".  Spolupráce s Travesti skupinou Divoké kočky. Vystoupení s Palom Haberou a Zdenkem Izerem. Moderování galakoncertu k  740. výročí města Brušperk. Spolupráce s Kimex Group, hotelem PROSPER na Čeladné. One Man Show Silvestr 2009 hotel Zlatý Orel.

2010 - Zajišťování produkcí, firemní večírky a celkový servis zábavového průmyslu. Turné bavtesesnami 2010 po Severomoravském kraji.

 

 


Poslechněte si
BOŽSKÝ KÁJA - KAREL GOTT REVIVAL
Objednejte si Travesti show

Jedinečná Ostravská travesti skupina Divoké kočky. Dvouhodinové vystoupení, interpretace domácích i zahraničních zpěvaček, humorných čísel a živý zpěv.
ZASTUPUJÍCÍ AGENTURA

Honza Benko © 2009

Web hosting and services Web site powered by phpRS